Parafia powstała w wyniku podziału parafii p.w. św. Wojciecha w Czerwieńsku. Odłączono Leśniów Wielki, Drzonów, Łagów. W 1959 r. zakupiono budynki gospodarcze i zaadoptowano je na plebanię. W 1960 r., po usunięciu religii ze szkół, rozpoczęto katechizowanie w prywatnych mieszkaniach. Zaś w 1961 r. zaadoptowano kuźnię na salkę katechetyczną. 4.02.1963 r. parafia przeżyła nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. 27.11.1977 r., decyzją bpa Ordynariusza zostaje przyłączona do parafii wieś Trzebule, która administracyjnie należała do parafii w Bobrowicach.

Leśniów Wielki - Drzonów (5 km), - Leśniów Mały (3 km), - Łagów (3 km), - Orzewo (12 km), - Radomia (10 km), - Sudoł (4 km), - Trzebule (6 km)